Únor 2013

The Amazing Spider-Man (2012)

1. února 2013 v 11:20 | Hailey |  Filmy
Než se do toho dáte, jen vám chci říct... vlastně je to spíš odkaz pro budoucí generace... Být geekem nebo nerdem je velmi fyzicky i psychicky náročné.
Kdo by neznal jméno toho úžasného červenomodrého hrdiny! Spider-Man, to je kapitola sama o sobě.
Peter Parker měl osamělý život - žije u tety May a strýčka Bena, poté co ho rodiče záhadně opustili a zmizeli z povrchu zemského. Avšak teď našel chybějící spojitost - spojitost, jenž by ho mohla dovést k odpovědím po nichž prahne již odmala. Jeho cesta se skříží s doktorem Curtem Connersem, kolegou jeho otce, ale tou dobou už bude mít víc otázek, které lidé již nedokáží zodpovědět.
Předně, než vůbec začnu hodnotit: CO Marvel má s těmi jmény, to nechápu - Wade Wilson, Curt Conners, Bruce Banner, Peter Parker, Reed Richards... Z toho jde hlava kolem! Ale zpátky k filmu, kdybych chtěla hodnotit komiks (a že já chci), najdu si k tomu příslušnou rubriku.
Nejdřív jsem byla velmi pesimistická. Jako poslední dobou co se týče filmů vůbec. Spider Man byl můj první superhrdina. Zní to blbě, co? Ale je to tak. Jenže pak přišla puberta a já začala hodnotit původní filmovou triilogii Spider-Mana velmi těžce. Pak se objevil Andrew Garfield a tohle a já se chovala jako fracek, když jsem se rozhodovala co dál. Kouknout, či nekouknout? První možnost poté zvítězila nad zdravým rozumem. Jistě nelituji.
Amazing Spidey je rozhodně lepší, než druhý a třetí film s Tobeym Maguirem. Andrew Garfield je dobrý herec a dost dobře se vžil. Film pro mě začíná velmi dobře, celkem smutné, což je u mě dobré. Naladit fanouška, aby se koukal a dozvěděl co bylo dál. Následuje období střední školy. Jistě, filmy s T.M. se natáčely v době kdy geekové nebyli vrcholem módy, ale musím uznat že Peter Parker s obličejem Andrewa Garfielda vypadá v těch brýlích buď sexy nebo jako ptáčátko v hnízdečku, které chcete objetím udusit. Což bych si u pre-Spideyho odpustila. Potom? Klidně, Andrew splňuje. Předtím ne.
Jedeme dál. Na to, že je Peter génius, dělá neuvěřitelně hloupé chyby. Ne, vážně. Podepiš si fotoaparát, když jdeš stopovat v utajení a pak ho tam nechej. Ale co by to pak bylo za film? Jinak, Gwen je mi sympatičtější než MJ. Zatímco zrzka dělá povětšinu filmů scény, blondýna to bere celkem s klidem.
All in all, film to byl pěkný. Ze všech čtyř filmů můj nejoblíbenější. Teď si jenom zase počkat na dvojku a uvidíme, zda-li se moje naděje pro Spideyho filmy nerozpustí a dvojka bude stejně dobrá, ne-li lepší jak jednička. Což u mě osobně, nebyl případ s TM. Zvláštní, svět si myslí opak.
Filmové shrnutí
RežieMarc Webb
Délka137 min
Peter Parker/Spider-ManAndrew Garfield
Dr. Curt ConnorsRhys Ifans
Gwen StacyEmma Stone
Kapitán StacyDenis Leary
ps: mám ráda spideypool a superfamily, suďte mě :-D