The Agents of SHIELD (2013 - )

25. ledna 2014 v 12:54 | Hailey |  American Series
(Toto je úryvek z mého článku do Karlínských listů. Chcete celý článek? Choďte k nám na gympl! ;D Nebojte, dělám si legraci!)


Po událostech z filmu Avengers, bitva o New York, se stala existence bohů, mimozemšťanů a tajných vládních organizací obecným faktem a ani to nejlepší snažení by je nezakopalo zpátky pod zem. Ono to jde opravdu těžko, když kolem lítá někdo v ocelovém brnění, mezi lidmi putují nadpřirozené bytosti jako bůh, podle kterého pojmenovali den v týdnu, super voják z druhé světové války a dva špioni. Zmínila jsem, že mají i vlastní figurky a komiksy? Prostě nemožné už to dál tutlat.
Takže namísto toho, aby se vládní organizace S.H.I.E.L.D. snažila to všechno pohřbít, sestaví tým agentů, který se zabývá případy nevysvětlitelného - mimozemšťany, lidmi s nadpřirozenými schopnostmi a tak dále - a snaží se s nimi nějak vypořádat, aby nezpůsobili takové problémy jako onehdy v New Yorku.
Tým se skládá z šesti lidí: jednoho raketového inženýra, biochemičky, agenta se sociálními problémy, agenta, který nějakým zázračným způsobem vstal z mrtvých, agentky, která posledních pár let seděla za stolem, a hackerky z hnutí "the Rising Tide", který zatím S.H.I.E.L.D.u způsoboval jen problémy. A ano, všichni se navzájem bezmezně zbožňují. (Tak tohle byla ironie.)
Seriál vznikl za spolupráce Josse Whedona, Jeda Whedona a Maurrisy Tancharoen. Její scénáře můžete znát třeba v podobě seriálů jako Drop Dead Diva, Dollhouse nebo Dr. Horrible Sing-Along Blog. Navíc je to manželka Jeda Whedona, takže by se dalo říct, že série je rodinný byznys, který se vyplatil, protože si velmi rychle získal na popularitě. Krom skvělých scénáristů se seriál může pochlubit i dobrým obsazením (Clark Gregg, Ming-Na Wen…) a to, že Coulson, kterého Loki v Avengers prošpikoval skrz na skrz, nějak přežije a dostane celý seriál, už samo o sobě nabralo dost potenciálních diváků. Krátce: nedá se říct, že by komukoli vadilo, že by třeba i jedné epizodě věnoval tu necelou hodinku.
Jediné co by vlastně mohlo některým vadit, může být to, že díly pak navazují na děj nového filmu o Thorovi a riskují spoilery. Takže doporučuji s nikým nemluvit, dokud neuvidíte film a všechny zveřejněné epizody, nebo riskujete zkažení něčeho opravdu úžasného. (Něco mi škodolibě říká, že já zažiju tichou domácnost. Školu. Sociální život obecně.)

(odstraněno jméno), 2.B
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama